Kompetens och engagemang som ger resultat

Kontakt

LR Redovisning & Revision Katrineholm AB

Mejerigatan 11 (Besöksadress)
Box 325
641 23 Katrineholm

Tel 0150-36 55 00

E-post info.katrineholm@lr-redovisning.se

 

Carolin Larsson

Kontorschef/redovisningskonsult

Tel 0150-36 55 06
Mobil 070-203 17 73
E-post carolin.larsson@lr-redovisning.se

Frida Lindahl

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 03
Mobilnr 070-718 71 32
E-post frida.lindahl@lr-redovisning.se

Inger Handberg

Auktoriserad redovisningskonsult FAR

Direktnr 0150-36 55 01
Mobilnr 070-666 83 22
E-post inger.handberg@lr-redovisning.se

Åsa Lindström

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 07
Mobilnr 072-189 32 60
E-post asa.lindstrom@lr-redovisning.se

Julia Gustafsson

Redovisningsassistent

Direktnr 0150-36 55 04
Mobilnr 070-718 71 33
E-post julia.gustafsson@lr-redovisning

Anna Karlsson

Redovisningsassistent

Direktnr 0150-36 55 08
E-post anna.karlsson@lr-redovisning.se

Peter Modig

Lönekonsult

Direktnr 0150-44 50 04
E-post Peter.modig@lr-redovisning.se

Annelie Persson

Redovisningskonsult

Direktnr
Mobilnr
E-post annelie.persson@lr-revision.se

Sara Adrelius

Redovisningsassistent/administratör

Direktnr 0150-36 55 04
Mobilnr 070-718 71 33
E-post sara.adrelius@lr-redovisning.se

Neli Johansson

Redovisningsassistent

Direktnr
Mobilnr
E-post neli.johansson@lr-redovisning.se

 

Samarbetspartner

Vi samarbetar med jurist Lena Koss, från LK Juridiska Byrå AB, för att möta våra kunders behov av juridisk rådgivning.

Lena Koss

Jurist

Mobil 070-190 57 09
E-post lena.koss@lkjuridiskabyra.se

Jurist som jobbar med familje-, avtals- och bolagsjuridisk rådgivning mm.

Aktuellt

Överenskommelsen mellan S,C, L och MP kan sammanfattas vad gäller förslagen som rör företag och företagare.

Läs mer

Redovisning av förmåner i arbetsgivardeklarationen

Läs mer

Budget för 2019 – Riksdagen

läs mer i Nyhetsbrev 3-4 2018

FARs Allmänna villkor om rådgiviningstjänster

Läs mer här

FARs Allmänna villkor om revision av svenska företag och organisationer

Läs mer här

Stor höjning av skatt på drivmedel, hur man definierar en arbetsplats och regler för dricks mm.

Mycket nyttigt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev, nr 4!

Ändring av årsredovisningslagen inför 2016 och info om hur revisionsberättelsen påverkas av nya ställningstaganden

Vårt Nyhetsbrev Banker nr 2 2015 hjälper dig reda ut vad som gäller