Kompetens och engagemang som ger resultat

Kontakt

LR Redovisning & Revision Katrineholm AB

Mejerigatan 11 (Besöksadress)
Box 325
641 23 Katrineholm

Tel 0150-36 55 00

E-post info.katrineholm@lr-redovisning.se

 

Peter Fhinn

Kontorschef, redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 06
E-post peter.fhinn@lr-redovisning.se

Carolin Larsson

Redovisningskonsult

Tel 0150-36 55 00
E-post carolin.larsson@lr-redovisning.se

Frida Lindahl

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 03
E-post frida.lindahl@lr-redovisning.se

Inger Handberg

Auktoriserad redovisningskonsult FAR

Direktnr 0150-36 55 01
E-post inger.handberg@lr-redovisning.se

Åsa Lindström

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 07
E-post asa.lindstrom@lr-redovisning.se

Julia Gustafsson

(mammaledig)
Redovisningsassistent

Direktnr 0150-36 55 04
E-post julia.gustafsson@lr-redovisning.se

Anna Karlsson

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 08
E-post anna.karlsson@lr-redovisning.se

Peter Modig

Lönekonsult

Direktnr 0150-44 50 04
E-post peter.modig@lr-redovisning.se

Annelie Persson

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 05
E-post annelie.persson@lr-redovisning.se

Sara Adrelius

Redovisningsassistent

Direktnr 0150-36 55 04
E-post sara.adrelius@lr-redovisning.se

Neli Johansson

Redovisningsassistent, lönekonsult

Direktnr 0150-36 55 09
E-post neli.johansson@lr-redovisning.se

 

Pernilla Lindgren

Redovisningsassistent

Direktnr 0150-36 55 02
E-post pernilla.lindgren@lr-redovisning.se

Samarbetspartner

Vi samarbetar med jurist Lena Koss, från LK Juridiska Byrå AB, för att möta våra kunders behov av juridisk rådgivning.

Lena Koss

Jurist

Mobil 070-190 57 09
E-post lena.koss@lkjuridiskabyra.se

Jurist som jobbar med familje-, avtals- och bolagsjuridisk rådgivning mm.

Aktuellt

2019 års ekonomiska vårproposition

Läs här

Ändrade regler om penningtvätt och finansiering av terrorism

Läs här

Vårbudgeten 2019

Läs mer

Elektronisk fakturering –

Nya regler från 1 april 2019. Läs mer

Uppdatering: Överenskommelsen mellan S,C, L och MP kan sammanfattas vad gäller förslagen som rör företag och företagare.

Läs mer

Stor höjning av skatt på drivmedel, hur man definierar en arbetsplats och regler för dricks mm.

Mycket nyttigt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev, nr 4!

Ändring av årsredovisningslagen inför 2016 och info om hur revisionsberättelsen påverkas av nya ställningstaganden

Vårt Nyhetsbrev Banker nr 2 2015 hjälper dig reda ut vad som gäller