Kompetens och engagemang som ger resultat

Kontakt

LR Redovisning & Revision Katrineholm AB

Drottninggatan 8 (Besöksadress)
Fredsgatan 26 B
641 30 Katrineholm

Ny adress fr.o.m. 27/8 2018

Mejerigatan 11 (Besöksadress)
Box 325
641 23 Katrineholm

Tel 0150-36 55 00

E-post info.katrineholm@lr-redovisning.se

 

caroline-larsson_web

Carolin Larsson

Kontorschef/redovisningskonsult

Tel 0150-36 55 06
Mobil 070-203 17 73
E-post carolin.larsson@lr-redovisning.se

frida

Frida Lindahl

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 03
Mobilnr 070-718 71 32
E-post frida.lindahl@lr-redovisning.se

patricia5

Patricia Pilheden

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 02
Mobilnr 073-640 83 22
E-post patricia.pilheden@lr-redovisning.se

inger-handborg

Inger Handberg

Auktoriserad redovisningskonsult FAR

Direktnr 0150-36 55 01
Mobilnr 070-666 83 22
E-post inger.handberg@lr-redovisning.se

åsa2

Åsa Lindström

Redovisningskonsult

Direktnr 0150-36 55 07
Mobilnr 072-189 32 60
E-post asa.lindstrom@lr-redovisning.se

Julia Gustafsson

Redovisningsassistent

Direktnr 0150-36 55 04
Mobilnr 070-718 71 33
E-post julia.gustafsson@lr-redovisning

Anna Karlsson

Redovisningsassistent

Direktnr 0150-36 55 08
E-post anna.karlsson@lr-redovisning.se

Peter Modig

Lönekonsult

Direktnr 0150-44 50 04
E-post Peter.modig@lr-redovisning.se

Samarbetspartner

Vi samarbetar med jurist Lena Koss, från LK Juridiska Byrå AB, för att möta våra kunders behov av juridisk rådgivning.

Lena-Koss-samarbetsjurist-LK-Juridiska-byrå

Lena Koss

Jurist

Mobil 070-190 57 09
E-post lena.koss@lkjuridiskabyra.se

Jurist som jobbar med familje-, avtals- och bolagsjuridisk rådgivning mm.

 
Nya regler om redovisning av pågående arbete
Läs mer här!

 

Vill du jobba hos oss?
Läs mer här!

Viktigt under året

Viktiga datum 2018

Viktiga datum 2018

Belopp och procent 2018

Belopp och procent 2018

Föreslagna nya regler för beskattning av delägare i fåmansföretag

Läs mer här

Aktuellt

FARs Allmänna villkor om rådgiviningstjänster

Läs mer här

FARs Allmänna villkor om revision av svenska företag och organisationer

Läs mer här

Skatteförändringar vid årsskiftet

läs mer i Nyhetsbrev nr 3-4 2017

Stor höjning av skatt på drivmedel, hur man definierar en arbetsplats och regler för dricks mm.

Mycket nyttigt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev, nr 4!

Ändring av årsredovisningslagen inför 2016 och info om hur revisionsberättelsen påverkas av nya ställningstaganden

Vårt Nyhetsbrev Banker nr 2 2015 hjälper dig reda ut vad som gäller